İngiltere - Amerika - ABD - Biometrik - Bulgaristan - Green Kart - Almanya - Schengen - Danimarka - Avusturya - Finlandiya - Kanada - Arabistan.- Yunanistan - Fransa - İsveç -   - İsviçre - Bütün Ülkelerin Vize Fotoğrafları

 

0
Ana Sayfa
0
Almanya
0
Amerika (ABD)
0
Bulgaristan
0
İngiltere
0
Avusturya
0
Danimarka
0
Finlandiya
0
İtalya
0
Janponya
0
Kanada
0
Suudi Arabistan
0
Yunanistan
0
Romanya
0
Slovakya
0
Diğer Ülkeler
0
Kurumsal
0
Bize Ulaşın
0

 

 

Almanya Vize İşlemleri İçin Biometrik Fotoğraf

       


Almanya Vize İşlemlerinde İstenen Biometrik Fotoğraflar

Yapılan yasal değişiklik nedeniyle 1 Mart 2005 tarihi itibariyle vesikalık resimlerin biometrik özelliklere sahip olabilmesi için uyulması gereken bazı kriterler mevcuttur. Vize müracaatı esnasında yeni tarihli, 45x35 mm ebadında, çekilmiş bir vesikalık fotoğraf istenilmektedir. Vesikalık fotoğraf ile ilgili talep edilen özellikler aşağıda belirtilmektedir.

Almanya konsolosluğu vize başvurularında belirtilen ölçü ve özellikte fotoğraf istemektedir. Buna uygun olmayan fotoğrafları kesinlikle kabul etmemektedir. İstenilen ölçü ve özellikler aşağıda yer almaktadır.

Alman Konsolosluğu Vize müracaatının beklemeden yapılabilmesi için randevu sistemine geçmiştir. 0212 - 340 49 00

Daha Detaylı bilgi için Almanya Büyükelçiliği Web adresi www.istanbul.diplo.de 

Biometrik Fotoğraf Özellikleri Nedir

Fotoğraf ebadı 3,5cm x 4,5cm'dir.


Saç bitiminden çeneye kadar olan mesafe 32mm ile 36 mm sınırları içinde olmalıdır. Şablona uygun olarak burun tam orta çizgide olmalıdır.


Resim üzerinde yüz tam ortalanmış ve çene ucundan saçların başladığı bölgeye kadar sağ ve sol yüz hatları tamamen görünür olmalı. Yüz kısmının yüksekliği resmin yüzde 70 ila 80`ini kapsamalıdır (yüz yüksekliği 32 ile 36 mm arasında olmalıdır). Kişinin yüz kısmı küçültülmeden başı (saç modeli de görünür şekilde) tamamen görünür olmalı.

  Yüzün her kısmı keskin,net ve kontrastı iyi olmalı.

  Yüze eşit ölçüde ışık yansıtılmalı, refleksiyon veya gölgeler olmamalı. Ayrıca gözler kırmızı çıkmamalı

  Arka fon tek renk, açık, desensiz (tercihen nötür gri tonda yada beyaz) olmalı. Yüze ve saçlara iyi bir kontrast oluşturmalı. Açık renk saçlarda mümkünse orta tonda bir gri, koyu renk saçlarda açık gri arka fon olmalı. Resim üzerinde sadece kişinin kendisi görülmeli,(başka kişiler veya objeler resimde yer almamalı, özellikle küçük çocuklarda dikkat edilmeli.) Arka fonda gölgeler oluşmamalı, buna uygun olmayan fotoğraflar kabul edilmez.

  Resim yüksek kaliteli kağıt üzerine basılmalı ve asgari 600 dpi de çekilmeli (leke ve bükülmeler olmamalı). Resim üzerinde renkler nötür olmalı ve yüzün doğal renklerini yansıtmalı.

Başın öne eğik veya herhangi bir tarafa dönük (yarı profil) olması kabul edilmez. Kişi nötür bir yüz ifadesi ile ağzı kapalı olarak resmi çekilmelidir.

Gözler açık, iyi görünür şekilde olmalı. Gözlerin önü saç veya gözlük çerçevesi ile kapatılmamalı ve doğrudan kameraya bakarken resmi çekilmelidir.

Gözler açık ve net bir şekilde görünüyor olmalı (gözlük camı üzerinde yansımalar olmamalı, renkli cam veya güneş gözlüğü olmamalı). Gözlük camının kenarı veya çerçeve göz önüne gelmemeli.

     Baş örtülü vesikalık resimler genellikle kabul edilmemektedir. Dini sebeplerden dolayı münferit olarak istisnalara izin verilmektedir. Bu durumda yüz, çene ucundan alına kadar görünür olmalı. Yüzün üzerinde gölgeler oluşmamalı.
__________________________________________________________________


E-Ticaret
Hasgül&Şubelerimiz

Merkez: 0212 657 57 44 B.Evler: 0212 655 17 18 Halkalı: 0212 697 69 85 Taksim: 0212 225 65 25


  

 
 
©copyright  Hasgul 2007